O spacerach

O spacerach

Cześć🤗
Piękna ta jesień w tym roku, w związku z tym rzucam hasło:„Chodź po zdrowie”🤙
 
Czy wiesz, że ludzkie mózgi kształtowały się w marszu na łonie natury? W dodatku to właśnie w takim marszu działają najefektywniej!🤗Dowód?
Proszę bardzo: naukowcy z Uniwersytetu Stanforda dowiedli, że chodzenie pobudza nasze moce twórcze w znacznie większym stopniu niż bierny wypoczynek (choć również na łonie natury).Badania obejmowały 4 różne eksperymenty z udziałem 176 studentów. Część z nich przed wykonaniem testów miała chodzić, zaś inni siedzieli wożeni na spacer na wózkach inwalidzkich🤦‍♀️następnie zadanie badanych polegało na podaniu skojarzenia 3 słów np. „brew, broń, architektura”-odpowiedź powinna brzmieć „łuk”😜
 
Wyobraźcie sobie, że ludzie z grupy piechurów uzyskali w tych testach o blisko 60% lepsze wyniki niż ci, którzy co prawda wypoczywali na łonie natury- ale nie mogli chodzić.
Jak widać piesze wycieczki oprócz tego, że świetnie działają na nasze ciało i psychikę to dodatkowo wzmagają kreatywność.
Dla mnie bomba! Z resztą przyznajcie sami- czy to nie jest czasem tak, że to właśnie najlepsze pomysły przychodzą Wam do głowy w trakcie jakiegoś ruchu?🧐
 
W związku z powyższym serdecznie zapraszam Was na spacer:)
Ściskacze, Świadoma