O szczęściu

O szczęściu

Człowiek jest dla mnie całością – ciało, umysł, dusza. Wobec tego dziś będzie trochę o ciałku, a konkretnie o brzuchu.
Wiesz gdzie mieszka szczęście? mieszka sobie w brzuchu, a dokładnie w jelitach.
Ja do niedawna nie wiedziałam, a szkoda… ale lepiej się o czymś dobrym dowiedzieć późno niż wcale, prawda?🧐🙏
W jelitach powstaje aż 90%serotoniny czyli dobrze przez większość znanego tzw.hormonu szczęścia. Żeby komórki jelit produkowały odpowiednią ilość wspomnianej serotoniny potrzebują bakterii. W związku z tym dobrze by było zadbać o odpowiednią florę jelitową, bo to właśnie jej zawdzięczamy produkcję serotoniny, która zapewnia prawidłowe działanie układu nerwowego. Gdy w organizmie mamy odpowiednią ilość serotoniny z łatwością nabieramy dystansu do trudnych spraw, prościej nam pogodzić się z jakąś porażką, itp. Tego typu zalet jest całe mnóstwo.
 
Teraz najważniejsze: gdzie szukać pożytecznych bakterii pomocnych w powstawaniu tej cudnej substancji, dzięki której możemy być szczęśliwsi?

 

Są m.in. w kiszonkach . W kiszonkach i to nie tylko w tych znanych, tradycyjnych czyli ogór czy kapucha, ale także w sfermentowanych burakach, papryce, marchewce, rzodkiewce czy kalafiorze. Opcji jest całe mnóstwo- do wyboru, do koloru.
Ja w tym roku postawiłam na kalafiora w 3 odsłonach- standard, z kurkumą oraz na różowo z burakiem🤨
Bardzo się cieszę, że odpowiednią, świadomą dietą można wspierać nie tylko pracę jelit, ale także samopoczucie.
Z zawodowego punktu widzenia jest to dla mnie niezwykle ważne. Dlatego też przy każdej okazji pytam człowieka o jego dietę.
 
Psycholożka pyta co jem???!!!
Nooooo, pytam i inaczej tego nie widzę, bo dla mnie jesteś całością, w której wszystko od wszystkiego zależy i wspólnie działa albo nie działa.
Gdy jesień zacznie się do nas zbliżać wielkimi krokami, zacznie być ciemno i zimno…to niestety u wielu z nas nastroje spadną w dół. I co wtedy? Wtedy można upychać w słoiki swoje ulubione warzywa! i je namiętnie kisić:) to jedna z moich ulubionych, sprawdzonych inwestycji w fizjologiczne szczęście.
Polecam Wam kochani z całego serca, a nawet z brzucha!😂😂😂😂
 
Świadoma❤️