O oddechu

O oddechu

Dokonałam pewnego postanowienia: zamierzam odświeżać sobie stare filmy- klasyki. Skąd ta decyzja? Już spieszę z wyjaśnieniem- uświadomiłam sobie bardzo ważną rzecz- przecież film obejrzany kiedyś, np.15 czy 20 lat temu będzie nam zupełnie inaczej smakował, będzie inny w odbiorze i interpretacji niż dziś, prawda?
.
Prawda😊przekonałam się o tym na własnej skórze.
😁Na początek wybrałam „Ostatniego Samuraja” (2003) z Tomem Cruise w roli głównej. Niby obrazy, dialogi, muzyka te same, ale dla mnie to jakby nowy film…obejrzany po 18 latach zachwycił mnie jeszcze bardziej, oglądałam go z zupełnie innej perspektywy😊
.
Po obejrzeniu filmu, został mi w głowie cytat, pochodzący z Bushido – honorowego kodeksu Samurajów:
.
„Jak kwiaty powoli wszyscy umieramy. Poznając życie z każdym oddechem.”
.
Oddech. To waśnie oddechem związani jesteśmy ze wszystkim, co nas otacza. Wszyscy ludzie, zwierzęta i rośliny oddychają tym samym powietrzem. Jednak oddech jest czymś więcej niż zwykłym „wdychaniem powietrza”. Z jednej strony to coś zupełnie codziennego i zwykłego, z drugiej zaś jest czymś uniwersalnie wielkim.
.
Oddech to tchnienie życia, bez którego nie byłoby Stworzenia w żadnej znanej nam formie.
.
Niemal wszystkie wysoko rozwinięte tradycje duchowe nadają oddechowi wielką wartość i wypracowały wiele wspaniałych, pobudzających świadomość technik oddechowych.
.
Świadomy oddech wprowadza w nas harmonię i daje energię życiową. Kierując świadomość na oddychanie możemy osiągnąć bardzo pozytywne skutki. Świadomy oddech zatrzymuje nas w codziennym pędzie, zakotwicza w chwili obecnej, daje większy wgląd w to, co aktualnie się z nami dzieje.
.
Pozostając pod wrażeniem wyżej przytoczonego cytatu gorąco zachęcam Cię do świadomego oddechu pełną piersią.
Przyda się każdemu😊😊😊
.
Ściskam, Świadoma 😘
P.S. Macie takie filmy, które również poruszyły w Was coś po latach? Jeśli tak, podzielcie się proszę. Przeczytam z przyjemnością😘.